Vážení hosté,

jménem zaměstnanců Vás srdečně zdravím v lázeňském hotelu Maxim a rád bych Vám sdělil několik informací k pobytu.


Nejprve krátce o Mariánských Lázních. Nejmladší a nejpůvabnější lázně ze západočeských lázní byly založeny v roce 1808 opatem kláštera Teplá Karlem Kašparem Reitenbergerem, tamním lékařem Dr. Josefem Johannem Nehrem a zahradním architektem Václavem Skalníkem. Roku 1818 byly vyhlášeny veřejnými lázněmi a roku 1865 městem. V okolí lázní vyvěrá více jak sto minerálních pramenů a na území města kolem čtyřiceti. Teplota pramenů se pohybuje od 7°C do 10°C. Při pitných kúrách se zpravidla indikuje tři čtvrtě litru denně. Minerální prameny slouží mimojiné k inhalacím a minerálním koupelím. Klima je zde podhorské. K architektonickým památkám patří lázeňské centrum, pravoslavný chrám sv. Vladimíra, Anglikánský kostel, římskokatolický kostel Nanebevzetí Panny Marie, společenský dům Casino, dům Chopin, atd.


Hotel Maxim patří mezi kulturní památky města Mariánské Lázně. Na přelomu let 1923 a 1924 se zde léčil a zároveň tvořil světoznámý ruský spisovatel Maxim Gorkij.

Hotel Maxim prošel v roce 2004 velkou rekonstrukcí, počínaje přistavením IV. poschodí, vybudováním vlastního balneoprovozu s bazénem a instalací nové kuchyně konče. Na doplnění poskytovaných služeb byl zrealizován víceúčelový salonek.


Snídaně, obědy a večeře se podávají v hotelové restauraci. Snídaně mezi 7.00 a 10.00 hod., obědy mezi 11.00 a 16.00 hod., večeře od 18.00 hod. Během dne je hostům k dispozici hotelová hala s občerstvením a v letních měsících venkovní zahrádka.


Léčebné procedury jsou poskytovány v balneologickém oddělení, a to v suterénu hotelu, nebo ve 3. poschodí (masáže, slatinné zábaly). Žádáme Vás, abyste k léčebným procedurám přicházeli v koupacím plášti, který si v případě Vašeho zájmu můžete v hotelu zapůjčit za poplatek 40,- Kč denně. Hostům také nabízíme využít služeb pedikúry a manikúry.


Prosíme, uzamykejte si peníze a cennosti v pokojovém trezoru.


Přeji Vám příjemný pobyt v Mariánských Lázních a věřím, že k němu přispějí i služby, poskytované v našem hotelu Maxim.


4MGastro s.r.o

Milan Monsport + Miroslav Mácha

Hotelmanager